AV- volné větroně
Citát ze zdroje Emil dne 31. 5. 2013, 14:20Originální pertinax. Našel jsem firmu, která pertinaxové elektroizolační konstrukční prvky vyrábí. Neměli skladem, vyrobili... Jen nebyli schopni udělat tloušťku stěny 1mm, ale jen 1,5 mm, což ve výsledku bylo 1,8 - 2 mm, takže se brousilo.
Originální pertinax. Našel jsem firmu, která pertinaxové elektroizolační konstrukční prvky vyrábí. Neměli skladem, vyrobili... Jen nebyli schopni udělat tloušťku stěny 1mm, ale jen 1,5 mm, což ve výsledku bylo 1,8 - 2 mm, takže se brousilo.
Citát ze zdroje Host dne 1. 6. 2013, 13:03Tak to jsem netušil, že se dá v dnešní době ještě něco takového sehnat. Jakou to má pevnost a hlavně kolik to váží. Kdysi jsem chtěl dělat větroň Mira, který má také trubkový trup. Jenže postupem času z toho sešlo. Asi bych si měl zase udělat nějakýho volnýho větroně. Sova je už velmi "prastará" a bohužel v současnosti jediný můj volně létající stroj. Valkýrie je už těsně před záletem a tak, když se to povede začnu s nějakým volňáskem Petr.
Tak to jsem netušil, že se dá v dnešní době ještě něco takového sehnat. Jakou to má pevnost a hlavně kolik to váží. Kdysi jsem chtěl dělat větroň Mira, který má také trubkový trup. Jenže postupem času z toho sešlo. Asi bych si měl zase udělat nějakýho volnýho větroně. Sova je už velmi "prastará" a bohužel v současnosti jediný můj volně létající stroj. Valkýrie je už těsně před záletem a tak, když se to povede začnu s nějakým volňáskem Petr.
Citát ze zdroje Emil dne 2. 6. 2013, 19:06Petře,
dokončení křídla a výškovky naneštěstí trvalo víc, než jsem původně čekal. Aktuální stav:
[img:5a19f7b4a5]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1090941.JPG[/img:5a19f7b4a5]Křídlo a výškovku už zbývá jen přelakovat a potáhnout.
Co se týče trupu - polovina už je vlastně hotová. Zkusil jsem tu trubku zvážit. V délce 1070 mm (výrobní délka) má hmotnost 125 g - po obroušení. Tedy vážil jsem hodně nepřesnou kuchyňskou váhou. Nějaký gram by se ještě jistě broušením ušetřil, ona má teď vnitřní průměr 18 a vnější 20 a fous (na plánu je 18/20) jenže už jsem začal mít trochu problém s rovnoměrným obroušením.
Petře,
dokončení křídla a výškovky naneštěstí trvalo víc, než jsem původně čekal. Aktuální stav:
[img:5a19f7b4a5]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1090941.JPG[/img:5a19f7b4a5]
Křídlo a výškovku už zbývá jen přelakovat a potáhnout.
Co se týče trupu - polovina už je vlastně hotová. Zkusil jsem tu trubku zvážit. V délce 1070 mm (výrobní délka) má hmotnost 125 g - po obroušení. Tedy vážil jsem hodně nepřesnou kuchyňskou váhou. Nějaký gram by se ještě jistě broušením ušetřil, ona má teď vnitřní průměr 18 a vnější 20 a fous (na plánu je 18/20) jenže už jsem začal mít trochu problém s rovnoměrným obroušením.
Citát ze zdroje veka dne 2. 6. 2013, 22:16[quote:e968fc3af8="Emil"]Co se týče trupu - polovina už je vlastně hotová. Zkusil jsem tu trubku zvážit. V délce 1070 mm (výrobní délka) má hmotnost 125 g - po obroušení. Tedy vážil jsem hodně nepřesnou kuchyňskou váhou. Nějaký gram by se ještě jistě broušením ušetřil, ona má teď vnitřní průměr 18 a vnější 20 a fous (na plánu je 18/20) jenže už jsem začal mít trochu problém s rovnoměrným obroušením.[/quote:e968fc3af8]
Hmm..., to je o 3 g méně ,než jsme p. Jergonem (obchodák dodavatelské firmy) vypočítali z tabulek... dobrý.
Ze zvědavosti jsem koupil pr. 17/15 a ta má při délce 1230mm hmotnost 66g.
PS. loudil jsem z nich možnost navinutí tenší stěny u těch větších průměrů , ale protože nejsou výrobci , tak je to celkem neprůstřelné. Prý jenom 1,5mm... mi nejde do hlavy, že nemůžou s vinutím skončit o několik vrstev dříve . Budeme muset asi zabezpečit výrobu jinak 🙂
veka
[quote:e968fc3af8="Emil"]Co se týče trupu - polovina už je vlastně hotová. Zkusil jsem tu trubku zvážit. V délce 1070 mm (výrobní délka) má hmotnost 125 g - po obroušení. Tedy vážil jsem hodně nepřesnou kuchyňskou váhou. Nějaký gram by se ještě jistě broušením ušetřil, ona má teď vnitřní průměr 18 a vnější 20 a fous (na plánu je 18/20) jenže už jsem začal mít trochu problém s rovnoměrným obroušením.[/quote:e968fc3af8]
Hmm..., to je o 3 g méně ,než jsme p. Jergonem (obchodák dodavatelské firmy) vypočítali z tabulek... dobrý.
Ze zvědavosti jsem koupil pr. 17/15 a ta má při délce 1230mm hmotnost 66g.
PS. loudil jsem z nich možnost navinutí tenší stěny u těch větších průměrů , ale protože nejsou výrobci , tak je to celkem neprůstřelné. Prý jenom 1,5mm... mi nejde do hlavy, že nemůžou s vinutím skončit o několik vrstev dříve . Budeme muset asi zabezpečit výrobu jinak 🙂
veka
Citát ze zdroje Emil dne 3. 6. 2013, 9:38Jo jo, pan Jergon... Když jsem si s ním mailoval a vysvětloval mu, k čemu tu trubku potřebuju, skoro obratem mi volal. Prý: "Pane, my jsme tedy naše výrobky viděli používat k ledasčemu, s tímhle jsme se ještě nesetkali...".
Jo jo, pan Jergon... Když jsem si s ním mailoval a vysvětloval mu, k čemu tu trubku potřebuju, skoro obratem mi volal. Prý: "Pane, my jsme tedy naše výrobky viděli používat k ledasčemu, s tímhle jsme se ještě nesetkali...".
Citát ze zdroje Host dne 5. 6. 2013, 12:17Ahoj Adame,
no těch 125 g na volňáska je celkem dost, zvláště když to jde k ocasu. Nechtělo by to udělat nějakou dírku do trubky a potom to potáhnout tenkým papírem? Je to jen nápad záleží jak to vyjde s těžištěm a kolik bude třeba olova do čumáku Petr.
Ahoj Adame,
no těch 125 g na volňáska je celkem dost, zvláště když to jde k ocasu. Nechtělo by to udělat nějakou dírku do trubky a potom to potáhnout tenkým papírem? Je to jen nápad záleží jak to vyjde s těžištěm a kolik bude třeba olova do čumáku Petr.
Citát ze zdroje Emil dne 7. 6. 2013, 19:15No Petře, jsem si toho vědom, že to není žádné pírko. Schválně zkusím zvážit původní trubku, kterou použil Pavel Lanštiak.
Momentálně mi tvrdne epoxyd, kterým jsem k trubce přilepil steven a ve vaně se máčí podélníky trupu, které za chvíli půjdou do šablony. Přepážky trupu už jsou hotové (přes týden jsem do toho po večerech vždy trochu říznul...)
No Petře, jsem si toho vědom, že to není žádné pírko. Schválně zkusím zvážit původní trubku, kterou použil Pavel Lanštiak.
Momentálně mi tvrdne epoxyd, kterým jsem k trubce přilepil steven a ve vaně se máčí podélníky trupu, které za chvíli půjdou do šablony. Přepážky trupu už jsou hotové (přes týden jsem do toho po večerech vždy trochu říznul...)
Citát ze zdroje Emil dne 9. 6. 2013, 18:59Aktuální stav - už to začíná vypadat jako letadlo:
[img:84c0152b2c]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1090943.JPG[/img:84c0152b2c]
Aktuální stav - už to začíná vypadat jako letadlo:
[img:84c0152b2c]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1090943.JPG[/img:84c0152b2c]
Citát ze zdroje Host dne 11. 6. 2013, 21:56Ahoj Adame,
moc pěkně to vypadá už se těším až to poletí.
Petr
Ahoj Adame,
moc pěkně to vypadá už se těším až to poletí.
Petr
Citát ze zdroje vlastik dne 13. 6. 2013, 19:53Adame,prosím,
sice to nepatří do tohoto tématu,ale nemohl by jsi dát na hlavní stránku odkaz na aktuální kalendář akcí??
Dík
V
Adame,prosím,
sice to nepatří do tohoto tématu,ale nemohl by jsi dát na hlavní stránku odkaz na aktuální kalendář akcí??
Dík
V
