Diskuzní fórum

Please to create posts and topics.

AV- volné větroně

PreviousPage 10 of 18Next

Tak po delší odmlce, foto:
[img:a353f1db0d]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1090947.JPG[/img:a353f1db0d]

Bystré oko sice na potahu výškovky odhalí lehce zbělené fleky, nicméně po nalepení imatrikulace, fofrpruhů etc. půjde ještě jedna vrstva laku. Neboť v aktuálních dnech je venku jak v prádelně a večer vysoká vlhkost (aspoň tady u nás), nepomohlo mi tentokrát ani ředidlo z Liberce (se kterým mám jinak výborné zkušenosti). Poslední vrstva tedy půjde za trochu snesitelnějšího počasí.

No,

už zbývá jen vyrobit háček a táhlo k ovládání klapky.

Větroň jsem dal do typické žluté barvičky:
[img:2e45c994a5]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1090958.JPG[/img:2e45c994a5]

[img:2e45c994a5]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1090960.JPG[/img:2e45c994a5]

Hlavici jsem udělal po medlánecku:
[img:2e45c994a5]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1090953.JPG[/img:2e45c994a5]

[img:2e45c994a5]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1090956.JPG[/img:2e45c994a5]

Teda Adame,fakt krása.
Navíc seš rychlík.

Mimochodem,

měl jsem možnost zvážit prapůvodní pertinaxovou trubku po Pavlovi Lanštiakovi. Pokud by tě to Veko zajímalo, pak na 1080 mm měla cca 105 - 110 g (vážil jsem na kuchyňské váze). V řezu byla víc "papírová".

Moravský patchwork jako důsledek slovenského odzemku...
[img:7ced4a91fe]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100040.JPG[/img:7ced4a91fe]

Tak a hotovo... Už je zase co rozbíjet:
[img:4c9607fb6b]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100041.JPG[/img:4c9607fb6b]

A zbrojení na Slovensko v příštím roce:

[img:a43e9d8d49]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100291.JPG[/img:a43e9d8d49]

Hotovo.

[img:28756a09e4]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100300.JPG[/img:28756a09e4]

[img:28756a09e4]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100302.JPG[/img:28756a09e4]

Tak nějak jsem si neodpustil medlánecký čumák...

Ahoj Emile,
moooc pěkná Poštolka gratuluju.Jen nevím jestli Ti už někdy někdo řekl, že jsi skřítek pokušitel a to dost velkej.Přemluvit Luboše Koutného ke stavbě větroňů to chce hodně pokoušení. Musím říci, že po kouknutí na tvoje modely a poslední Hořické akci už hobluju kulatý špejle na AV2 DAGMAR od E.Knitla. Jen nevím, kterej je to rok vzniku, ale doufám, že je to historik. Dagmar II je rok 1950 a tak se domnívám, že Dagmar je její předchůdkyně Petr.

Ahoj pánové,
tak jsem se do toho pustil a vyřezal přepážky trupu na DAGMAR.
[img:681fb2c062]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110298.JPG[/img:681fb2c062]
[img:681fb2c062]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110304.JPG[/img:681fb2c062]
Teď to nasadím na montážní nosník a budeme nalepovat kulaté lišty.
Petr.

PreviousPage 10 of 18Next