AV- volné větroně
Citát ze zdroje shark dne 18. 12. 2013, 7:54Teda Emile, Ty bys mohl dělat kontrolóra kvality v NASA 😯 😯 😯 !
Na fotku jsem juknul, nějakej větroň, sem tam dírka a oprava, no bóže, ale takhle to rozebrat, klobouk dolů!
Ale máš pravdu, potah je vizitka konstruktéra. Někdo na to holt nemá, znám takové, ale někdy jsem překvapen, co dokáže jinak výborný modelář. Vzpomínám si na old větroně, jehož název si teď nevybavím, takový s hodně tenkým a klenutým profilem a velkou hloubkou. Nejmenovaný modelář ho měl velmi pěkně postavený, ale na povrchu bylo spousta snad pěticentimetrových chlupů z pelichajícího štětce. Fakt mi to k Michalovi nesedlo... 😆 😆 😆
Teda Emile, Ty bys mohl dělat kontrolóra kvality v NASA 😯 😯 😯 !
Na fotku jsem juknul, nějakej větroň, sem tam dírka a oprava, no bóže, ale takhle to rozebrat, klobouk dolů!
Ale máš pravdu, potah je vizitka konstruktéra. Někdo na to holt nemá, znám takové, ale někdy jsem překvapen, co dokáže jinak výborný modelář. Vzpomínám si na old větroně, jehož název si teď nevybavím, takový s hodně tenkým a klenutým profilem a velkou hloubkou. Nejmenovaný modelář ho měl velmi pěkně postavený, ale na povrchu bylo spousta snad pěticentimetrových chlupů z pelichajícího štětce. Fakt mi to k Michalovi nesedlo... 😆 😆 😆
Citát ze zdroje Host dne 19. 12. 2013, 19:08Ahoj pánové
chápu, že model ať pěkně postavený nebo pěkně potažený je vizitka každého modeláře a každý se snaží mít to co nejlepší. Ono je třeba brát v potaz, že né všichni dokážeme precizně rozpracovat každý detail přeci nejsme všichni maketáři. A taky zub času neúprosně hlodá. Například moje letitá SOVA, kterou jsem slíbil již před několika lety znovu potáhnout lítá perfektně, i když se na ni bojím podívat natož sáhnout. Potah je totálně napadrť a těch děr hrůza pohledět. Snad se někdy dokopu k tomu Sovu znovu přepotáhnout. Bojím se jen, že se mi při potahování zkroutí jinak než je teď a nebude už tak dobře létat.
A teď ještě nějaké to foto Dagmar za poslední dny jsem měl tvůrčí krizi a tak mi to šlo jak psovi pastva.
[img:ef5a54e36b]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110378.JPG[/img:ef5a54e36b]
[img:ef5a54e36b]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110379.JPG[/img:ef5a54e36b]
Petr.
Ahoj pánové
chápu, že model ať pěkně postavený nebo pěkně potažený je vizitka každého modeláře a každý se snaží mít to co nejlepší. Ono je třeba brát v potaz, že né všichni dokážeme precizně rozpracovat každý detail přeci nejsme všichni maketáři. A taky zub času neúprosně hlodá. Například moje letitá SOVA, kterou jsem slíbil již před několika lety znovu potáhnout lítá perfektně, i když se na ni bojím podívat natož sáhnout. Potah je totálně napadrť a těch děr hrůza pohledět. Snad se někdy dokopu k tomu Sovu znovu přepotáhnout. Bojím se jen, že se mi při potahování zkroutí jinak než je teď a nebude už tak dobře létat.
A teď ještě nějaké to foto Dagmar za poslední dny jsem měl tvůrčí krizi a tak mi to šlo jak psovi pastva.
[img:ef5a54e36b]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110378.JPG[/img:ef5a54e36b]
[img:ef5a54e36b]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110379.JPG[/img:ef5a54e36b]
Petr.
Citát ze zdroje Emil dne 27. 12. 2013, 15:59Trup je hotový,
zbývá pár drobností a klapka na směrovce a může se potahovat...
[img:e9aed13382]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/kyti_012.jpg[/img:e9aed13382]
Každopádně pánové, vše nej do roku 2014...
Trup je hotový,
zbývá pár drobností a klapka na směrovce a může se potahovat...
[img:e9aed13382]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/kyti_012.jpg[/img:e9aed13382]
Každopádně pánové, vše nej do roku 2014...
Citát ze zdroje Host dne 3. 1. 2014, 20:15Ahoj Emile,
moc pěknej vánoční dárek. Taky jsem už začal s potahováním Dagmar Petr.
Ahoj Emile,
moc pěknej vánoční dárek. Taky jsem už začal s potahováním Dagmar Petr.
Citát ze zdroje Emil dne 3. 1. 2014, 22:19No,
už mám potaženo, tři vrstvy laku, fofrpruhy a imatrikulaci jsem právě přilakoval. Foto až zítra...
No,
už mám potaženo, tři vrstvy laku, fofrpruhy a imatrikulaci jsem právě přilakoval. Foto až zítra...
Citát ze zdroje Emil dne 5. 1. 2014, 18:27Před chvílí jsem přilepil lože výškovky. A když už byl Floutek kvůli geometrii sestavený, tak jsem ho hnedka blejsknul...
[img:dffdf1b816]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100346.JPG[/img:dffdf1b816]
Vlastně už zbývá jen lehce poladit poutací kolíky na výškovce a vyvážit. Hmotnost je zatím +/- 500 gramů, což je v intencích plánu. V čumáku nějaký ten gram olova bude potřeba, těžiště je zhruba na zadním pomocném nosníku.
Před chvílí jsem přilepil lože výškovky. A když už byl Floutek kvůli geometrii sestavený, tak jsem ho hnedka blejsknul...
[img:dffdf1b816]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100346.JPG[/img:dffdf1b816]
Vlastně už zbývá jen lehce poladit poutací kolíky na výškovce a vyvážit. Hmotnost je zatím +/- 500 gramů, což je v intencích plánu. V čumáku nějaký ten gram olova bude potřeba, těžiště je zhruba na zadním pomocném nosníku.
Citát ze zdroje Host dne 6. 1. 2014, 14:14Co na to říct, prostě nádhera. Už se těším až to uvidím ve vzduchu Petr.
Co na to říct, prostě nádhera. Už se těším až to uvidím ve vzduchu Petr.
Citát ze zdroje Host dne 10. 1. 2014, 7:33Ahoj Vlastíku,
určitě bych jel jen ještě nevím kdy, vypadá to na konec ledna jako již tradičně Petr.
Ahoj Vlastíku,
určitě bych jel jen ještě nevím kdy, vypadá to na konec ledna jako již tradičně Petr.
Citát ze zdroje Emil dne 10. 1. 2014, 8:55Včera jsem kontaktoval Jardu a Jirku, termín se dolaďuje. Jakmile bude přesně stanoven, určitě se to dozvíme.
Včera jsem kontaktoval Jardu a Jirku, termín se dolaďuje. Jakmile bude přesně stanoven, určitě se to dozvíme.
