AV- volné větroně
Citát ze zdroje Host dne 31. 10. 2013, 19:13Ahoj Emile,
s těma špejlema se to má následně.
Přibližně před 90-ti léty vyklíčil z malého semínka na louce, poblíž říčky Bělé stromeček. Ten stromeček rostl a rostl až z něj byla krásná lípa. U té lípy postavily v osmdesátých letech minulého století čistírnu odpadních vod, jejiž zaměstnancem jsem se stal i já. V roce 2005 proběhla mohutná přestavba a tu úžasnou lípu, u které byl kmen rovný bez kazu a suků v délce cca 4 metrů pokáceli. Samozřejmě jsem se Zdenkem Hanáčkem tento kmen nemohli nechat bez povšimnutí a tak se najednou ocitnul na pile a byly z něj krásné fošny. Časem ty fošny na půdě u Zdenka proschly a já si nařezal ve stolárně lištičky různých rozměru. A teď se vlastně dostáváme k jádru věci.
Nosníčky jsem začal hoblovat hoblíkem značky NAREX výroby předešlého režimu na nosníčky 2 x 2 mm. Jistě uznáš, že jsem musel hoblovat, řezat to nešlo. Až jsem vyhobloval potřebný počet nosníčků, jen na gondolu potřebují 30 kusů, vyrobil jsem si "průvlak" z plýšku tloušťky 1,5 mm. Mám v něm několik otvorů odstupňovaných po 0,2 mm a tímto průvlakem ty nosníčky protahuju. A to je tak ve skratce všechno jak ze semínka uděláš kulatou lištu.
[img:e1f64f577e]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110312.JPG[/img:e1f64f577e]
Pro vysvětlenou v pravo hranaté, v levo kulaté.
[img:e1f64f577e]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110318.JPG[/img:e1f64f577e]
A takhle se to protahuje.
[img:e1f64f577e]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110308.JPG[/img:e1f64f577e]
A sem se to bude lepit.
Petr.
Ahoj Emile,
s těma špejlema se to má následně.
Přibližně před 90-ti léty vyklíčil z malého semínka na louce, poblíž říčky Bělé stromeček. Ten stromeček rostl a rostl až z něj byla krásná lípa. U té lípy postavily v osmdesátých letech minulého století čistírnu odpadních vod, jejiž zaměstnancem jsem se stal i já. V roce 2005 proběhla mohutná přestavba a tu úžasnou lípu, u které byl kmen rovný bez kazu a suků v délce cca 4 metrů pokáceli. Samozřejmě jsem se Zdenkem Hanáčkem tento kmen nemohli nechat bez povšimnutí a tak se najednou ocitnul na pile a byly z něj krásné fošny. Časem ty fošny na půdě u Zdenka proschly a já si nařezal ve stolárně lištičky různých rozměru. A teď se vlastně dostáváme k jádru věci.
Nosníčky jsem začal hoblovat hoblíkem značky NAREX výroby předešlého režimu na nosníčky 2 x 2 mm. Jistě uznáš, že jsem musel hoblovat, řezat to nešlo. Až jsem vyhobloval potřebný počet nosníčků, jen na gondolu potřebují 30 kusů, vyrobil jsem si "průvlak" z plýšku tloušťky 1,5 mm. Mám v něm několik otvorů odstupňovaných po 0,2 mm a tímto průvlakem ty nosníčky protahuju. A to je tak ve skratce všechno jak ze semínka uděláš kulatou lištu.
[img:e1f64f577e]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110312.JPG[/img:e1f64f577e]
Pro vysvětlenou v pravo hranaté, v levo kulaté.
[img:e1f64f577e]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110318.JPG[/img:e1f64f577e]
A takhle se to protahuje.
[img:e1f64f577e]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110308.JPG[/img:e1f64f577e]
A sem se to bude lepit.
Petr.
Citát ze zdroje Host dne 11. 11. 2013, 19:28Ahoj kolegové,
část špejlí je už na svém místě.
[img:1f82146fcf]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110325.JPG[/img:1f82146fcf][img:1f82146fcf]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110327.JPG[/img:1f82146fcf]
Petr.
Ahoj kolegové,
část špejlí je už na svém místě.
[img:1f82146fcf]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110325.JPG[/img:1f82146fcf]
[img:1f82146fcf]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110327.JPG[/img:1f82146fcf]
Petr.
Citát ze zdroje shark dne 11. 11. 2013, 21:20Peťo, to je hezký! Vy jste kluci šikovný!
No, já se nějak zblbnul do kevlarů a huhlíků ( jasně-fuj, fuj, blé, bléééé) a matlám moderní Hívry. Oldtimery nějak zanedbávám 🙄
Jo a taky hraju na piáno, se na starý kolena ještě začnu pořádně učit...
Peťo, to je hezký! Vy jste kluci šikovný!
No, já se nějak zblbnul do kevlarů a huhlíků ( jasně-fuj, fuj, blé, bléééé) a matlám moderní Hívry. Oldtimery nějak zanedbávám 🙄
Jo a taky hraju na piáno, se na starý kolena ještě začnu pořádně učit...
Citát ze zdroje Emil dne 12. 11. 2013, 8:59Sharku, jestli vono to nebude tím, že i křídlo je hudební nástroj.
Jinak petře pěkný pěkný. Mě momentálně zrají křídla a směrovka na Deperdussina v šabloně. Dneska se bude potahovat výškovka a trupík.
Sharku, jestli vono to nebude tím, že i křídlo je hudební nástroj.
Jinak petře pěkný pěkný. Mě momentálně zrají křídla a směrovka na Deperdussina v šabloně. Dneska se bude potahovat výškovka a trupík.
Citát ze zdroje Host dne 13. 11. 2013, 19:19Emile,
ono není křídlo jako křídlo.Vypadá to, že Shark učí Aničku lítat s modely a ona mu to vrací přes piáno. Prostě rodinná spolupráce 😆
Emile,
ono není křídlo jako křídlo.Vypadá to, že Shark učí Aničku lítat s modely a ona mu to vrací přes piáno. Prostě rodinná spolupráce 😆
Citát ze zdroje Host dne 17. 11. 2013, 20:43Tak pánové a trupík je na světě. Teď musím vymyslet klapku na směrovce, protože originál ji nemá. Jo a taky musím skočit do obchodu s pletařskými potřebami, né že bych potřeboval plést svetry, ale potřebuju duralovou jehlici na spojku výškovky a žena mi ty svoje nechce dát ( stejně jsou křivý ).:lol: 😆
[img:92fc62a608]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110331.JPG[/img:92fc62a608]
Petr.
Tak pánové a trupík je na světě. Teď musím vymyslet klapku na směrovce, protože originál ji nemá. Jo a taky musím skočit do obchodu s pletařskými potřebami, né že bych potřeboval plést svetry, ale potřebuju duralovou jehlici na spojku výškovky a žena mi ty svoje nechce dát ( stejně jsou křivý ).:lol: 😆
[img:92fc62a608]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110331.JPG[/img:92fc62a608]
Petr.
Citát ze zdroje Host dne 23. 11. 2013, 19:08Nazdárek,
po kratší odmlce zase nové zprávy. Kormidla už jsou hotová, sice klapka na směrovce ještě není, ale to dořeším až budu mít Dagmar komplet. Právě jsem si dodělal žebírka a pustím se do křídla. Bude to velmi zajímavé, protože křídlo Dagmar je aerodynamicky kroucené. Koncový profil je podobný těm, které se používají u samokřídel a tak jsem zvědav jak to bude létat.
[img:887b21cb85]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110341.JPG[/img:887b21cb85]
Zdály se mi ty žebírka poněkud silnější a tak jsem jim dopřál trošku odtučňovací kůry a bylo z toho 10 gramů dolů.
[img:887b21cb85]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110343.JPG[/img:887b21cb85]
Petr.
Nazdárek,
po kratší odmlce zase nové zprávy. Kormidla už jsou hotová, sice klapka na směrovce ještě není, ale to dořeším až budu mít Dagmar komplet. Právě jsem si dodělal žebírka a pustím se do křídla. Bude to velmi zajímavé, protože křídlo Dagmar je aerodynamicky kroucené. Koncový profil je podobný těm, které se používají u samokřídel a tak jsem zvědav jak to bude létat.
[img:887b21cb85]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110341.JPG[/img:887b21cb85]
Zdály se mi ty žebírka poněkud silnější a tak jsem jim dopřál trošku odtučňovací kůry a bylo z toho 10 gramů dolů.
[img:887b21cb85]https://www.sam78.cz/clanky/_petrh/P1110343.JPG[/img:887b21cb85]
Petr.
Citát ze zdroje Emil dne 24. 11. 2013, 9:35Paráda,
jak to vypadá, příští víkend se potahuje. Taky už mám (zase) něco rozpracovaného. Momentálně dodělávám plán. Ještě mi zbývá rozkreslit přepážky trupu.
Adam
PS.: Už jsi viděl TOTO? [url]http://www.youtube.com/watch?v=dEhqfv0y9jM[/url]
Paráda,
jak to vypadá, příští víkend se potahuje. Taky už mám (zase) něco rozpracovaného. Momentálně dodělávám plán. Ještě mi zbývá rozkreslit přepážky trupu.
Adam
PS.: Už jsi viděl TOTO? [url]http://www.youtube.com/watch?v=dEhqfv0y9jM[/url]
Citát ze zdroje Host dne 24. 11. 2013, 20:50No asi to ještě to bude trochu déle trvat, než bude mít Dagmar kabátek, ale už se těším až poletí.
Video jsem už viděl jakmile jsi ho píchnul na úvodní stránku a musím říct, že jsem na rozpacích co postavit. A to pro naši ještě nevyhlášenou monotypovou Vosí soutěž, nebo Poštolku pro nádherně rozjetou soutěž na Slovensku. Tak teď babo raď.
Petr
No asi to ještě to bude trochu déle trvat, než bude mít Dagmar kabátek, ale už se těším až poletí.
Video jsem už viděl jakmile jsi ho píchnul na úvodní stránku a musím říct, že jsem na rozpacích co postavit. A to pro naši ještě nevyhlášenou monotypovou Vosí soutěž, nebo Poštolku pro nádherně rozjetou soutěž na Slovensku. Tak teď babo raď.
Petr
