BV-modely s gumovým pohonem
Citát ze zdroje shark dne 7. 3. 2008, 20:30Kuchyňská váha opravdu není moc přesná.
S tím šlápnutím jsem citoval L. Koutného,neber si to zle. Zkus sestavit svazek tak,aby šlo jednoduše přidat nebo ubrat nějaké to oko,zvětšovat nebo zmenšovat průřez. Ale počítej s větším průřezem,než je v brněnských končinách obvyklé. Plošné zatížení bude každopádně větší než u Dispérád,MLL 101,a podobnejch ,,much",takže to musíš víc hnát,nějaké plácání s malým průřezem asi k úspěchu nepovede.
Kuchyňská váha opravdu není moc přesná.
S tím šlápnutím jsem citoval L. Koutného,neber si to zle. Zkus sestavit svazek tak,aby šlo jednoduše přidat nebo ubrat nějaké to oko,zvětšovat nebo zmenšovat průřez. Ale počítej s větším průřezem,než je v brněnských končinách obvyklé. Plošné zatížení bude každopádně větší než u Dispérád,MLL 101,a podobnejch ,,much",takže to musíš víc hnát,nějaké plácání s malým průřezem asi k úspěchu nepovede.
Citát ze zdroje Emil dne 9. 3. 2008, 18:43Sharku,
tak mě napadlo, že jsem neposlal fotku volnoběžného mechanismu... Tady je:
[img:60a248d84b]http://home.tiscali.cz/cz848738/P1010018.JPG[/img:60a248d84b]
Mosazné vypouzdření vrtule a hlavice mi utočil jeden "soustružnický maniak" v důchodu. Zbývá doladit délku zarážky na vrtuli a v hlavici dle gumy.No a s Cloud Trampem. Křídla hotovo, ocas hotovou, vzal jsem to rovnou nadvakrát.
[img:60a248d84b]http://home.tiscali.cz/cz848738/P1010019.JPG[/img:60a248d84b]Emil
Sharku,
tak mě napadlo, že jsem neposlal fotku volnoběžného mechanismu... Tady je:
[img:60a248d84b]http://home.tiscali.cz/cz848738/P1010018.JPG[/img:60a248d84b]
Mosazné vypouzdření vrtule a hlavice mi utočil jeden "soustružnický maniak" v důchodu. Zbývá doladit délku zarážky na vrtuli a v hlavici dle gumy.
No a s Cloud Trampem. Křídla hotovo, ocas hotovou, vzal jsem to rovnou nadvakrát.
[img:60a248d84b]http://home.tiscali.cz/cz848738/P1010019.JPG[/img:60a248d84b]
Emil
Citát ze zdroje Emil dne 9. 3. 2008, 19:16PS.: K tomu vážení. Ptal se mě kdysi Vlastík Šimek. kolik, že mi to éro váží. Tehdy jsem mu odpověděl že nevážím. Éro hodnotím jinými kritérii - buďto lítá anebo ne... 😆
PS.: K tomu vážení. Ptal se mě kdysi Vlastík Šimek. kolik, že mi to éro váží. Tehdy jsem mu odpověděl že nevážím. Éro hodnotím jinými kritérii - buďto lítá anebo ne... 😆
Citát ze zdroje shark dne 10. 3. 2008, 20:42Jóóó,další CloudTrampák !
Z čeho máš hřídel u toho kompletu?
Jinak soustružení je krásná relaxace a když máš tu možnost,uděláš si spoustu věcí.Hlavice,zadní závěsy,pouzdra hřídelí...
Já teda už vnitřky pro hřídele nevrtám,používám ms trubičky od Aeronauta,mají vnitřní průměry 2,1 3,1,atd,takže hřídele nevaklají. Ale někdy osoustružím vnějšek.
Jóóó,další CloudTrampák !
Z čeho máš hřídel u toho kompletu?
Jinak soustružení je krásná relaxace a když máš tu možnost,uděláš si spoustu věcí.Hlavice,zadní závěsy,pouzdra hřídelí...
Já teda už vnitřky pro hřídele nevrtám,používám ms trubičky od Aeronauta,mají vnitřní průměry 2,1 3,1,atd,takže hřídele nevaklají. Ale někdy osoustružím vnějšek.
Citát ze zdroje Emil dne 11. 3. 2008, 20:29Hřídel je dle návodu z 1,5. Hlavici jsem udělal v trupu pro jistotu trochu volnější, předpokládám, že na místě ji v kluzu bude držet svazek, při kontaktu vrtule se zemí tam bude vůle pro pohyb.
U Cloud Trampů hodlám na křídla a směrovku přilepit nějaký ten kousek papíru - závodní čísla - "Red One" "Blue Two". U jednoho křídla se mi nepodařilo trefit úplně přesně vzepětí, je to ale v mezích tolerance. Trochu jsem zápolil se změnou profilu z prohnuté desky u prvního žebra na rovnou desku u kořene křídla (vlhčil jsem a fénoval to půl dne, aby se uvolnilo pnutí a při lítání se křídlo nekroutilo).
Měl jsem možnost sáhnout si jak na soustruh tak na frézku. Při práci na frézce mě šly po pár minutách pravidelně (z toho koukání na frézu) oči šejdrem. Na soustruhu, když to byl obrobek, u kterého nebylo nutné použít automatického posuvu, se člověk tím ručním točením posuvu a koukáním na šponu báječně zabavil.
Hřídel je dle návodu z 1,5. Hlavici jsem udělal v trupu pro jistotu trochu volnější, předpokládám, že na místě ji v kluzu bude držet svazek, při kontaktu vrtule se zemí tam bude vůle pro pohyb.
U Cloud Trampů hodlám na křídla a směrovku přilepit nějaký ten kousek papíru - závodní čísla - "Red One" "Blue Two". U jednoho křídla se mi nepodařilo trefit úplně přesně vzepětí, je to ale v mezích tolerance. Trochu jsem zápolil se změnou profilu z prohnuté desky u prvního žebra na rovnou desku u kořene křídla (vlhčil jsem a fénoval to půl dne, aby se uvolnilo pnutí a při lítání se křídlo nekroutilo).
Měl jsem možnost sáhnout si jak na soustruh tak na frézku. Při práci na frézce mě šly po pár minutách pravidelně (z toho koukání na frézu) oči šejdrem. Na soustruhu, když to byl obrobek, u kterého nebylo nutné použít automatického posuvu, se člověk tím ručním točením posuvu a koukáním na šponu báječně zabavil.
Citát ze zdroje shark dne 15. 3. 2008, 20:58Emile, s držením hlavice svazkem to vidím černě,pokud nebude svazek krátký,ale to zas moc nenatočíš. Já mám hlavice dost natěsno,spíš se snažím mít co nejmenší vůli mezi vrtulí a hlavicí,už jsem to tu psal. Předpokládám,že hřídel je 1,5 ocelová struna,doufej,že se nebude ohýbat. Mám u takhle velkých gumáků dvojku ocel, 1,5 mi přijde málo. Asi je dobré uchycení hlavice gumičkou-drží to a pruží to. Předloni v Chotěboři mi dvakrát u Jaguára vypadla hlavice,a Jaguár přesto bezpečně klouzal,ale to je vyjímka.
Dnes jsem byl na PI lize v Panenském Týnci,ale oldtimery jsem nebral,jen P- 30 samokřídlo a to jen pro polétání a vyzkoušení deteru.Nesoutěžil jsem,věnoval jsem se šíření plánů na Gollywocka a spol. a pokecu o érech a létání.
V galerii Ze stavby jsou fotky koster Gollywocků a hotový Ellila Wake.
Emile, s držením hlavice svazkem to vidím černě,pokud nebude svazek krátký,ale to zas moc nenatočíš. Já mám hlavice dost natěsno,spíš se snažím mít co nejmenší vůli mezi vrtulí a hlavicí,už jsem to tu psal. Předpokládám,že hřídel je 1,5 ocelová struna,doufej,že se nebude ohýbat. Mám u takhle velkých gumáků dvojku ocel, 1,5 mi přijde málo. Asi je dobré uchycení hlavice gumičkou-drží to a pruží to. Předloni v Chotěboři mi dvakrát u Jaguára vypadla hlavice,a Jaguár přesto bezpečně klouzal,ale to je vyjímka.
Dnes jsem byl na PI lize v Panenském Týnci,ale oldtimery jsem nebral,jen P- 30 samokřídlo a to jen pro polétání a vyzkoušení deteru.Nesoutěžil jsem,věnoval jsem se šíření plánů na Gollywocka a spol. a pokecu o érech a létání.
V galerii Ze stavby jsou fotky koster Gollywocků a hotový Ellila Wake.
Citát ze zdroje Emil dne 16. 3. 2008, 20:31Zrovna jsem si u Hořejšího objednal 2 balení gumy, okamžik pravdy se blíží ❓ .
Jinak dneska jsem se do těch Cloud Tramp-ů trochu obul a je skoro hotovo...
[img:da31034ac0]http://home.tiscali.cz/cz848738/IMG_0114.jpg[/img:da31034ac0]
Zrovna jsem si u Hořejšího objednal 2 balení gumy, okamžik pravdy se blíží ❓ .
Jinak dneska jsem se do těch Cloud Tramp-ů trochu obul a je skoro hotovo...
[img:da31034ac0]http://home.tiscali.cz/cz848738/IMG_0114.jpg[/img:da31034ac0]
Citát ze zdroje shark dne 16. 3. 2008, 21:01Ty teda jedeš,Emile.Chtěl bych mít tolik času.
U těch CT udělej deter,je to nutnost!
Nová SuperSport je celkem slušná,je měkčí,ale u oldtimerů to tak nevadí.
Ty teda jedeš,Emile.Chtěl bych mít tolik času.
U těch CT udělej deter,je to nutnost!
Nová SuperSport je celkem slušná,je měkčí,ale u oldtimerů to tak nevadí.
Citát ze zdroje shark dne 19. 3. 2008, 20:40Adamescu,vždyť ty tvoje jsou taky pěkný!!
Já se na nějakou oldtimer-maketu chystám už dlouho,ale... Plánů od Stahla mám spousty,jenom času se nedostává. A nějaká ta dvacetinka se u mě taky najde,jen ji zalítat,nebo dokončit. Škoda,že jsme v Týnci víc nepokecali,tak snad příště.
Adamescu,vždyť ty tvoje jsou taky pěkný!!
Já se na nějakou oldtimer-maketu chystám už dlouho,ale... Plánů od Stahla mám spousty,jenom času se nedostává. A nějaká ta dvacetinka se u mě taky najde,jen ji zalítat,nebo dokončit. Škoda,že jsme v Týnci víc nepokecali,tak snad příště.
