AV- volné větroně
Citát ze zdroje Emil dne 14. 7. 2014, 18:34No jo Zdeňku,
je fakt že to, co se při konstrukci, stavbě a klouznutí u volňáska nevychytá, to páčkař dotrimuje. Jenže to pak není ta správná sranda 😉 .
No jo Zdeňku,
je fakt že to, co se při konstrukci, stavbě a klouznutí u volňáska nevychytá, to páčkař dotrimuje. Jenže to pak není ta správná sranda 😉 .
Citát ze zdroje Emil dne 16. 7. 2014, 20:21Dneska sice nebylo úplně perfektní zalétávací počasí, nicméně předpověď nebyla děsivá a tak jsem krátce po poledni vyrazil do Medlánek vyzkoušet úpravy na R-51. Dal jsem tři lety. První byl z 25 metrové šňůry. Byl to trochu hororový vlek. I když jsem háček posouval doma vpřed, bylo to málo a chvílemi nebylo jasné, kdo koho vleká. Kluz ale parádní. Po posunutí háčku vpřed už byl druhý let z 50 metrů. No, trochu jsem to přehnal, dalo mi to dost práce dostat ho nad hlavu. Kluz byl ale opět perfektní. Při třetím letu se mi podařilo trefit polohu háčku, model jsem vypouštěl z napnuté šňůry přímo nad hlavou, velmi lehce jsem si ho dovolil i vystřelit (ale opravdu jen velmi lehce). Zhoupnutí hned srovnal, první dva kruhy byly moc hezké. Nicméně vítr trochu sílil a vzduch byl dost rozbitý (inu Medlánky jsou v ďolíku), takže při dalších kruzích měl tendenci se neustále rozhoupávat a zase stabilizovat, takže kluz připomínal takovou hodně nepravidelnou vlnovku. No, bude to chtít ještě zkusit za nějakého příznivějšího počasí. Sice jsem neměřil, 100 sekund to ale ve finále být mohlo.
No a finální (po vyzkoušení za klidu) seřízení je tak, že těžiště je cca 58 až 60 mm od náběžky křídla (v plánu je 75 mm - na pomocném nosníku) a háček je 40 mm od náběžky.
No a taky jsem zálétal ty své dva Cloud Trampy na MIMLOCT. No, víc než 500 otáček (max. je tak 1000 až 1100) jsem se neodvážil natočit, kolem minuty to bylo a nějak ty potvory přitahovala řepka.
Dneska sice nebylo úplně perfektní zalétávací počasí, nicméně předpověď nebyla děsivá a tak jsem krátce po poledni vyrazil do Medlánek vyzkoušet úpravy na R-51. Dal jsem tři lety. První byl z 25 metrové šňůry. Byl to trochu hororový vlek. I když jsem háček posouval doma vpřed, bylo to málo a chvílemi nebylo jasné, kdo koho vleká. Kluz ale parádní. Po posunutí háčku vpřed už byl druhý let z 50 metrů. No, trochu jsem to přehnal, dalo mi to dost práce dostat ho nad hlavu. Kluz byl ale opět perfektní. Při třetím letu se mi podařilo trefit polohu háčku, model jsem vypouštěl z napnuté šňůry přímo nad hlavou, velmi lehce jsem si ho dovolil i vystřelit (ale opravdu jen velmi lehce). Zhoupnutí hned srovnal, první dva kruhy byly moc hezké. Nicméně vítr trochu sílil a vzduch byl dost rozbitý (inu Medlánky jsou v ďolíku), takže při dalších kruzích měl tendenci se neustále rozhoupávat a zase stabilizovat, takže kluz připomínal takovou hodně nepravidelnou vlnovku. No, bude to chtít ještě zkusit za nějakého příznivějšího počasí. Sice jsem neměřil, 100 sekund to ale ve finále být mohlo.
No a finální (po vyzkoušení za klidu) seřízení je tak, že těžiště je cca 58 až 60 mm od náběžky křídla (v plánu je 75 mm - na pomocném nosníku) a háček je 40 mm od náběžky.
No a taky jsem zálétal ty své dva Cloud Trampy na MIMLOCT. No, víc než 500 otáček (max. je tak 1000 až 1100) jsem se neodvážil natočit, kolem minuty to bylo a nějak ty potvory přitahovala řepka.
Citát ze zdroje Emil dne 28. 1. 2015, 20:48Lepí se...
[img:128ba30247]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100882.JPG[/img:128ba30247]
Lepí se...
[img:128ba30247]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100882.JPG[/img:128ba30247]
Citát ze zdroje ZdenekMKALKA dne 29. 1. 2015, 9:33Také se lepí (ale já nejsem takový dobrodruh, abych taková éra pouštěl volně, takže to spíše patří pod jinou kategorii):
http://www.mkalka.cz/modely/model.php?id=188
Také se lepí (ale já nejsem takový dobrodruh, abych taková éra pouštěl volně, takže to spíše patří pod jinou kategorii):
http://www.mkalka.cz/modely/model.php?id=188
Citát ze zdroje Host dne 29. 1. 2015, 9:45Čau kluci,
vy jste tak šikovní to je radost se dívat. Asi bych taky měl něco spáchat, ale já jsem teď postiženej těma řvoucíma a čoudícíma motorákama 😳 😳 😳 😳 😳 😳 . Opravdu bezvadný modely Petr.
Čau kluci,
vy jste tak šikovní to je radost se dívat. Asi bych taky měl něco spáchat, ale já jsem teď postiženej těma řvoucíma a čoudícíma motorákama 😳 😳 😳 😳 😳 😳 . Opravdu bezvadný modely Petr.
Citát ze zdroje ZdenekMKALKA dne 29. 1. 2015, 10:44Petře neboj, na motoráky nezapomínám - konečně jsem se dostal k tomu, abych se pokusil seskládat do Flaminga nějakýho diesela:
https://www.youtube.com/watch?v=YNwcy4W-k8Q&feature=youtu.be
Petře neboj, na motoráky nezapomínám - konečně jsem se dostal k tomu, abych se pokusil seskládat do Flaminga nějakýho diesela:
Citát ze zdroje Host dne 29. 1. 2015, 11:31Zdenku moc pěkný 😆 😆 😆 😆 . Hezky to chytá jen doufám, že to bude stejný i v modelu. Už se těším až si zalítáme Petr.
Zdenku moc pěkný 😆 😆 😆 😆 . Hezky to chytá jen doufám, že to bude stejný i v modelu. Už se těším až si zalítáme Petr.
Citát ze zdroje Emil dne 23. 2. 2015, 21:49Už to dostalo tvar:
[img:d40c8ab274]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100884.JPG[/img:d40c8ab274]
Už to dostalo tvar:
[img:d40c8ab274]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100884.JPG[/img:d40c8ab274]
Citát ze zdroje Host dne 26. 2. 2015, 7:28Ahoj Emile,
tvary jsou moc pěkné. Opět to bude ozdobou našich setkání už se těším do Hořic Petr.
PS.
Letná je stále v šabloně a s nepravidelnou pravidelností ji vystavuji povětrnostním vlivům našeho horského podnebí a teploučku dílny. Dnes je opět ten super den, kdy venku teploty lehce nad nulou a padá voda se sněhem takže zima a vlhko hned to tam jdu vystrčit 😆 😆 .
Ahoj Emile,
tvary jsou moc pěkné. Opět to bude ozdobou našich setkání už se těším do Hořic Petr.
PS.
Letná je stále v šabloně a s nepravidelnou pravidelností ji vystavuji povětrnostním vlivům našeho horského podnebí a teploučku dílny. Dnes je opět ten super den, kdy venku teploty lehce nad nulou a padá voda se sněhem takže zima a vlhko hned to tam jdu vystrčit 😆 😆 .
Citát ze zdroje Emil dne 11. 3. 2015, 7:32Ještě několik drobností a bude:
[img:b75ba9b8b4]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100891.JPG[/img:b75ba9b8b4]Každopádně. Teprve teď jsem si všimnul, že na plánu není uvedeno těžiště. Podle háčku to ale vypadá na 50 - 60% hloubky
Ještě několik drobností a bude:
[img:b75ba9b8b4]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100891.JPG[/img:b75ba9b8b4]
Každopádně. Teprve teď jsem si všimnul, že na plánu není uvedeno těžiště. Podle háčku to ale vypadá na 50 - 60% hloubky
