BV-modely s gumovým pohonem
Citát ze zdroje Emil dne 2. 4. 2008, 19:12Sharku,
s Vlastíkem jsem se spojil, vše vyřízeno.
No pilota tam ve finále možná nalepím, jen se obávám, že v období zalétávání by (vzhledem k tomu vozembouchu) v kabině nastal tzv. "hnědý alarm" 😆 . Než vyšmrdlám vrtuli (éro už je spravený - jen jsem zatím netisknul znaky), provedu zatím pokusy s Igrou 240 se zmenšeným průřezem na 220 (já vím, plast na oldtimera - stydím 😳 ). A ta finální bude možná i lipová. Byl jsem o Velikonocích u potenciálního tchána na návštěvě. Nemohl jsem si nevšimnout že v sousedství je prodej řeziva. Tak jsem nadhodil dotaz na potenciálního švagra, jestli kromě smrku a borovice mají i lípu. Tento týden mi volal - mají. A víš jak se jmenuje ta vesnice? Lípa ❗ . Já blb sháním lípu a moje přítulkyně je přímo od pramene ... 😛
Sharku,
s Vlastíkem jsem se spojil, vše vyřízeno.
No pilota tam ve finále možná nalepím, jen se obávám, že v období zalétávání by (vzhledem k tomu vozembouchu) v kabině nastal tzv. "hnědý alarm" 😆 . Než vyšmrdlám vrtuli (éro už je spravený - jen jsem zatím netisknul znaky), provedu zatím pokusy s Igrou 240 se zmenšeným průřezem na 220 (já vím, plast na oldtimera - stydím 😳 ). A ta finální bude možná i lipová. Byl jsem o Velikonocích u potenciálního tchána na návštěvě. Nemohl jsem si nevšimnout že v sousedství je prodej řeziva. Tak jsem nadhodil dotaz na potenciálního švagra, jestli kromě smrku a borovice mají i lípu. Tento týden mi volal - mají. A víš jak se jmenuje ta vesnice? Lípa ❗ . Já blb sháním lípu a moje přítulkyně je přímo od pramene ... 😛
Citát ze zdroje shark dne 2. 4. 2008, 22:20Pomalu,velmi pomalu dodělávám Slick Sticka,hlavice a vrtule,čeká mě vyvažování jednosklopky a upevnění pylonu.
V sobotu jsou Hořice,ale předpověď počasí je dost bídná,asi to zbyde zas na Moskyta III.
Pomalu,velmi pomalu dodělávám Slick Sticka,hlavice a vrtule,čeká mě vyvažování jednosklopky a upevnění pylonu.
V sobotu jsou Hořice,ale předpověď počasí je dost bídná,asi to zbyde zas na Moskyta III.
Citát ze zdroje Emil dne 8. 4. 2008, 19:50Sharku, jak dopadly Hořice? Vlastík mě na ně taky lákal, sobotní počasí se nakonec taky vyvedlo (teda aspoň u nás). Ještě v pátek dopoledne jsem byl trochu na vážkách jestli jet či ne, nakonec jsem to odpískal - dospávat v autě cestou není to nejlepší (neflámoval jsem ).
Aspoň jsem v sobotu doladil gumové svazky, zaběhnul je a doladil volnoběžku (pružinka z propisky je úplně přesná). Jen jsem při motorové zkoušce musel řešit problém s vibracemi (zkusil jsem oko na hřídeli nechat dle originálu). Není to můj nápad (našel jsem náhodou na SFA fóru), nicméně to funguje, je to modifikace tzv. "Czech hook" 🙂 - Tonda háček - překvapivě se to dělá snadněji než originál z plastu.
[img:3a4171c6dd]http://home.tiscali.cz/cz848738/IMG_0009.jpg[/img:3a4171c6dd]
Sharku, jak dopadly Hořice? Vlastík mě na ně taky lákal, sobotní počasí se nakonec taky vyvedlo (teda aspoň u nás). Ještě v pátek dopoledne jsem byl trochu na vážkách jestli jet či ne, nakonec jsem to odpískal - dospávat v autě cestou není to nejlepší (neflámoval jsem ).
Aspoň jsem v sobotu doladil gumové svazky, zaběhnul je a doladil volnoběžku (pružinka z propisky je úplně přesná). Jen jsem při motorové zkoušce musel řešit problém s vibracemi (zkusil jsem oko na hřídeli nechat dle originálu). Není to můj nápad (našel jsem náhodou na SFA fóru), nicméně to funguje, je to modifikace tzv. "Czech hook" 🙂 - Tonda háček - překvapivě se to dělá snadněji než originál z plastu.
[img:3a4171c6dd]http://home.tiscali.cz/cz848738/IMG_0009.jpg[/img:3a4171c6dd]
Citát ze zdroje Emil dne 8. 4. 2008, 19:59PS.: Mlsně přemýšlím o něčem subtilnějším k lepení ...
[url]http://www.theplanpage.com/things/Senator/Senator_A4.pdf[/url]
PS.: Mlsně přemýšlím o něčem subtilnějším k lepení ...
[url]http://www.theplanpage.com/things/Senator/Senator_A4.pdf[/url]
Citát ze zdroje shark dne 9. 4. 2008, 21:13Hořice výborné,počasí se vyvedlo. Cloud Trampa jsem shazoval na deter,s Moskytem jsem to trochu odfláknul,jak je mým zvykem poslední dobou. Víc jsem toho nebral,ke své pozdější lítosti. Jirkovi Bučkovi létá velmi pěkně Bv 2 Gollywock a Bv 1 Čížek,se kterými také vyhrál. Václav Rajchrt předvedl krásný šestiminutový let s Vážkou,ovšem byl to let jediný. Zdeněk Hanáček se opět nezbavil větroně Termikus,nebo jak se jmenuje,po sedmi minutách bez deteru se vrátil na zem.
Klobása dobrá,závěrečný dortík v cukrárně také,prostě příjemná akce.
Hořice výborné,počasí se vyvedlo. Cloud Trampa jsem shazoval na deter,s Moskytem jsem to trochu odfláknul,jak je mým zvykem poslední dobou. Víc jsem toho nebral,ke své pozdější lítosti. Jirkovi Bučkovi létá velmi pěkně Bv 2 Gollywock a Bv 1 Čížek,se kterými také vyhrál. Václav Rajchrt předvedl krásný šestiminutový let s Vážkou,ovšem byl to let jediný. Zdeněk Hanáček se opět nezbavil větroně Termikus,nebo jak se jmenuje,po sedmi minutách bez deteru se vrátil na zem.
Klobása dobrá,závěrečný dortík v cukrárně také,prostě příjemná akce.
Citát ze zdroje Emil dne 9. 4. 2008, 21:44Z Moskyta nesmutni, na oldtimerech je bezvadný to, že když se něco nevyvede, můžeš to svést na původní konstrukci, kterou jsi při stavbě limitován... 😆 😆 😆 .
Z Moskyta nesmutni, na oldtimerech je bezvadný to, že když se něco nevyvede, můžeš to svést na původní konstrukci, kterou jsi při stavbě limitován... 😆 😆 😆 .
Citát ze zdroje shark dne 10. 4. 2008, 20:23Z Moskyta nesmutním,moje blbost, letět třikrát za sebou na stejný svazek. Nějak mě to netrápí,nejsem soutěživý typ,alespoň ne v oldtimerech. Byl to příjemně strávený den s fajn lidmi.
Navštívil jsem v týdnu papírnictví a padl mi do oka ,,hedvábný papír",koupil jsem,porovnal u Peckový s šusťákem-velmi podobné,doma zvážil a změřil a tady je výsledek:
70x50 cm
hmotnost 18g/m2
cena 4,-czk za archspousta barev,jako celkový potah bych to nepoužil,ale na barevné doplňky by se hodil
Z Moskyta nesmutním,moje blbost, letět třikrát za sebou na stejný svazek. Nějak mě to netrápí,nejsem soutěživý typ,alespoň ne v oldtimerech. Byl to příjemně strávený den s fajn lidmi.
Navštívil jsem v týdnu papírnictví a padl mi do oka ,,hedvábný papír",koupil jsem,porovnal u Peckový s šusťákem-velmi podobné,doma zvážil a změřil a tady je výsledek:
70x50 cm
hmotnost 18g/m2
cena 4,-czk za arch
spousta barev,jako celkový potah bych to nepoužil,ale na barevné doplňky by se hodil
Citát ze zdroje Emil dne 13. 4. 2008, 19:18Když už stavebnice (tedy původně), tak se vším všudy. Dnes jsem dokončil součástky.
[img:38201da682]http://home.tiscali.cz/cz848738/IMG_0012.jpg[/img:38201da682]
Když už stavebnice (tedy původně), tak se vším všudy. Dnes jsem dokončil součástky.
[img:38201da682]http://home.tiscali.cz/cz848738/IMG_0012.jpg[/img:38201da682]
