BV-modely s gumovým pohonem
Citát ze zdroje shark dne 2. 3. 2014, 21:25To zdrhne v první silnější termice...
Šmoula Mrzout a jeho skeptický názor opět na scéně... 😆 😆 😆
Klucí, já byl v sobotu na PI-lize, lítal jsem sklopky, pevné a CéÓčka. Bylo krásně, i když dnes ještě líp, nefoukalo vůbec a sluníčko už od rána.
Holky měly dnes odjet na hory, leč nedostatek sněhu jim změnil plány a mám je doma. Což znamená, že plánované činnosti se konat nebudou. 😕
Ale stejně jsem chystal práce na nehistorických eroplánech, samý kevlar a huhlík...
To zdrhne v první silnější termice...
Šmoula Mrzout a jeho skeptický názor opět na scéně... 😆 😆 😆
Klucí, já byl v sobotu na PI-lize, lítal jsem sklopky, pevné a CéÓčka. Bylo krásně, i když dnes ještě líp, nefoukalo vůbec a sluníčko už od rána.
Holky měly dnes odjet na hory, leč nedostatek sněhu jim změnil plány a mám je doma. Což znamená, že plánované činnosti se konat nebudou. 😕
Ale stejně jsem chystal práce na nehistorických eroplánech, samý kevlar a huhlík...
Citát ze zdroje Emil dne 8. 7. 2014, 13:02Kluci, já se zase neudržel. První mi zdrhnul hned po záletu a ten druhý už je dotlučený až běda (takže na zasloužený odpočinek). Takže KK Senator No. 3:
[img:c780c0a04f]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100511.JPG[/img:c780c0a04f]Zbývá akorát dodělat DT mechaniku vyklápění křídla.
Kluci, já se zase neudržel. První mi zdrhnul hned po záletu a ten druhý už je dotlučený až běda (takže na zasloužený odpočinek). Takže KK Senator No. 3:
[img:c780c0a04f]https://www.sam78.cz/clanky/_emil/P1100511.JPG[/img:c780c0a04f]
Zbývá akorát dodělat DT mechaniku vyklápění křídla.
Citát ze zdroje Emil dne 8. 7. 2014, 18:29Teda Vlastíku, já vím, že mám v leteckomodelářském vzdělání řadu děr, náběžku od odtokovky ale poznám. A to i na plánku... Obvykle... 😆 😆
Teda Vlastíku, já vím, že mám v leteckomodelářském vzdělání řadu děr, náběžku od odtokovky ale poznám. A to i na plánku... Obvykle... 😆 😆
Citát ze zdroje vlastik dne 8. 7. 2014, 20:05Tak, a terď mi přišlo na mysl, že pokud je to tvůj třetí Senátor, tak bych si moh taky postavit dalšího Desperáta.
Tak, a terď mi přišlo na mysl, že pokud je to tvůj třetí Senátor, tak bych si moh taky postavit dalšího Desperáta.
Citát ze zdroje Emil dne 12. 7. 2014, 21:17Dnes v podvečer bylo v Medlánkách skoro bezvětří, takže jsem Senatora zalétával. To je tak blbuvzdorný éro. že ho zalétá i cvičená opice (tedy i já): [list:0ad1d261a7]1. klouznutí a trochu plastelíny do čumáku.
2. klouznutí OK
3. let na 150 otáček. Trochu houpal, přesto jsem ho lovil z řepky
4. Let na 150 otáček. Už nehoupal a opět jsem ho lovil z řepky
5. Let na 400 otáček. Na začátku motoru lehce pohupoval a tradičná výlov z řepky
6. Let na 750 otáček ještě s malou podložkou a na krátký (asi minutový deter. Parádní let a po kopnutí éro padalo asi čtvrt minuty. Jak jinak než do řepky.
Pokračování někdy jindy, řepky už mám po krk (což není exaktní vyjádření, protože v Medlánkách mi byla místy nad hlavu)[/list:u:0ad1d261a7]
Kromě loňské zkušenosti ze Slovenska kdy jsem ověřil, že éru se dramaticky zvýší letové výkony vždy až v okamžiku, kdy tuzemec nezapálí doutnák, dovoluji si definovat další Murphyho pravidlo aplikované na letecké modelářství: "Je jedno, kterým směrem vane vítr, éro si řepku vždycky najde."Jo a mimochodem, na stole mám Cloud Trampy č. 6 a 7. Všechno je hotové a nalakované. Už zbývá jen přilakovat proužky a čísílka z papíru a celé to sestavit. MIMLOCT se blíží... ❗ ❗ ❗
Dnes v podvečer bylo v Medlánkách skoro bezvětří, takže jsem Senatora zalétával. To je tak blbuvzdorný éro. že ho zalétá i cvičená opice (tedy i já): [list:0ad1d261a7]1. klouznutí a trochu plastelíny do čumáku.
2. klouznutí OK
3. let na 150 otáček. Trochu houpal, přesto jsem ho lovil z řepky
4. Let na 150 otáček. Už nehoupal a opět jsem ho lovil z řepky
5. Let na 400 otáček. Na začátku motoru lehce pohupoval a tradičná výlov z řepky
6. Let na 750 otáček ještě s malou podložkou a na krátký (asi minutový deter. Parádní let a po kopnutí éro padalo asi čtvrt minuty. Jak jinak než do řepky.
Pokračování někdy jindy, řepky už mám po krk (což není exaktní vyjádření, protože v Medlánkách mi byla místy nad hlavu)[/list:u:0ad1d261a7]
Kromě loňské zkušenosti ze Slovenska kdy jsem ověřil, že éru se dramaticky zvýší letové výkony vždy až v okamžiku, kdy tuzemec nezapálí doutnák, dovoluji si definovat další Murphyho pravidlo aplikované na letecké modelářství: "Je jedno, kterým směrem vane vítr, éro si řepku vždycky najde."
Jo a mimochodem, na stole mám Cloud Trampy č. 6 a 7. Všechno je hotové a nalakované. Už zbývá jen přilakovat proužky a čísílka z papíru a celé to sestavit. MIMLOCT se blíží... ❗ ❗ ❗
Citát ze zdroje shark dne 20. 7. 2014, 20:57Zdar chlapci a chlapi, flákám historii hrozně, patlám se v laminovačkách, trápím se s kevlarem, brousím uhlík, strašlivě nadávám při potahování kosmickými materiály... 😀
Na stole je Cloud Tramp, ale vidím to se srpnem bídně, vůbec to není jednoduché éro... 😆 😆 😆
Jo a připsal jsem něco do pravidel.
P.S. Ivane, v sobotu mi přijel kamarád a bývalý spoluhráč z kapely, tak jsem Ligu důchodců vynechal.
Zdar chlapci a chlapi, flákám historii hrozně, patlám se v laminovačkách, trápím se s kevlarem, brousím uhlík, strašlivě nadávám při potahování kosmickými materiály... 😀
Na stole je Cloud Tramp, ale vidím to se srpnem bídně, vůbec to není jednoduché éro... 😆 😆 😆
Jo a připsal jsem něco do pravidel.
P.S. Ivane, v sobotu mi přijel kamarád a bývalý spoluhráč z kapely, tak jsem Ligu důchodců vynechal.
Citát ze zdroje Emil dne 20. 7. 2014, 21:06Sharku, sharku, že ti to za to stojí patlatz se se sajrajty, místo abys dělal něco pořádného... Teď byl u mě Vlastík, chvíli jsme pokecali a jak to vypadá, u Vlastíků se snad bude něco lepit... :wink:. No, kolegové ze 119 nás po letošku asi mít rádi nebudou... 😆
Sharku, sharku, že ti to za to stojí patlatz se se sajrajty, místo abys dělal něco pořádného... Teď byl u mě Vlastík, chvíli jsme pokecali a jak to vypadá, u Vlastíků se snad bude něco lepit... :wink:. No, kolegové ze 119 nás po letošku asi mít rádi nebudou... 😆
