Diskuzní fórum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:FórumKategorie: TEXACOTEXACO
Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

TEXACO

[quote:a5ab751b91="sam355"]... ale je víc zajímavých kategorií tak-že...:wink:
Petr :wink:[/quote:a5ab751b91]
To jo, tento týden jsem se pustil i do stavby éra pro 1/2 TEXACO.
ZdeněkMKALKA

Tak to jsem rád, že se něco děje.Taky jsem se pusti do stavby nového éra.Zaujal mě Zipper.Měl jsem možnost si s ním zalétat a tak jsem si loni řekl, že si ho postavím.Mám na to sice málo času 😥 😥 , ale snad to stihnu.Už abych byl v důchodu 😆
Teda koukám, že tady máme dalšího chrliče modelu jako je Emil u gumičkářů
😆 ,pánové jak to děláte
Petr

[quote:d84978a8d8="hosekpetr"]... 😆 ,pánové jak to děláte...Petr[/quote:d84978a8d8]

Je zima - kovozemědělci nemají co dělat, navečer ženu posadí k Ulici, Ordinaci.., apod. 😯 , a na hoďku zalezou do sklepa 😀 .

Foto z dnešního rána:
http://www.rajce.net/f219816778
(k pravidlům na Úvodní str. jsem napsal nějaký komentář)[/img]

Ach jo to se tak někdo má.Mi panelákový modeláři to máme horší.Dřív než jsem měl dílnu u rodičů ve sklepě jsem to praktikoval v bytě 2+1 v kuchyni celkem živelně, jen mě vadilo, že se tam musí občas něco uvařit 😆 .Pak se mi narodila drcera a jaklmile začla lozit bylo po srandě a já začal ožívat až večer a vlastně fungovalo to odložení manželky u TV.No a dnes jsem dostal báječnej nápad přestěhovat se do sklepní dílny k rodičům.Sice tam mám ohromnou svobodu ve všem, ale dostat se tam je skoro nemožné.Jsem odkázán na jedno odpoledne v týdnu.Tak nevím jestli jsem si pomohl. 😥
Už se těším až oschne plocha a půjdeme zase létat.Letos napadlo tolik sněhu, že jsem se na letiště nedostal a teď je to tam jako v bažině.
Tak čau Petr.

Jo, Petře, tohle znám, u rodičů šlo všechno, velká dílna, zahrada... Teď se budou stěhovat a marně přemýšlím, kde budu třeba dělat akce typu [color=blue:65facbc9f8][/color:65facbc9f8]Velké [color=red:65facbc9f8][/color:65facbc9f8]barvení [color=orange:65facbc9f8][/color:65facbc9f8]potahových [color=yellow:65facbc9f8][/color:65facbc9f8]papírů. Momentálně třeba oblažuji sousedy na chodbě výpary z nitrolaku, na balkóně to zatím kvůli teplotám nejde. Podobně je to s broušením. Někdy vzniknou i problémy typu-potřebuji vyžíhat a popustit ocelovou strunu na hřídel a plynový sporák nikde v dosahu, a to ani nemluvím o tom, když děláš v práci kde není ani stojanová vrtačka, natož pak soustruh. 😥
Zrovna přemýšlím, zda z baráku po babičce, který prodáváme odvézt elektrickou troubu na vypékání výrobků z laminátů. Jenže kam ji dát? Že by společná kočárkárna? V jedné z předchozích prací jsem tohle měl, jasně že jsme v tom pak jídlo nepekli.
No jo, holt se musíme přizpůsobit podmínkám.

Modelfórum , minimakety, SAM 78 jsou podobná fóra a u každého funguje přihlašování jinak.

Ten anonym nade mnou jsem já.

Aby to nevypadalo, že něco staví (Mýval) jen Petr H., tak zkusím také něčím přispět.

Už mě přestalo bavit stálé přehazování motorů ve Flamingu a tak jsem se rozhodnul postavi něco na benzíňáka - pustil jsem se do Brožova Orla

https://sam78.cz/apr_list/images/1939%20-%20Orel.pdf

Křídlo mám hotové - to bylo jasné, ale u trupu "tápu"! Na plánku na bočním pohledu na trup jsou "žebra" a jejich diagonály znázorněny čárkovaně, což bych řekl, že by bočnice trupu měly být z plné balzy. Ale na řezech trupu tam zase nic, kromě těch hranolů, není naznačeno.

Míra D. od někoho Orla dostal v kostře a ten má celý trup jen z hranolů, ale mě se to moc nezdá, protože pak nevím, na čem drží ta podocasní část trupu, když ten nejdůležitější (středový) nosník trupu končí u náběžky VOP?

Jak to má být?

Ahoj Zdeno, vidím že nikdo nereaguje na tvou otázku. Orla jsem u nikoho neviděl nebo si to nepamatuju. Koukal jsem na plánek a opravdu tam zrovna moc detailů není nakresleno. Přemýšlel jsem jak bych to udělal já. Záleží no tom jak chceš mít připevněnou výškovku. Pokud to děláš jako u Flaminga (nasazovací směrovka s výškovkou v jednom) pak bych asi nalepil pomocný nosník pod ten hlavní a protáhl jej až dozadu. Tím ti vznikne lože pro směrovku a výškovku. Já bych postavil směrovku jako součást trupu a tím bych to měl zpevněné jako celek a výškovku udělal plovoucí nasazovací jak to mám u Duchessy. Tohle řešení se víc podobá originálu. Bočnice budou zřejmě z plného materiálu nejspíš balsy. Počítal bych s tím při stavbě přepážek a zapustil bočnice o sílu materiálu bočnice, tak ať to netrčí. Tak nevím jestli jsem ti pomohl Petr.

Ahoj Peťo, nikdo se neozýval a tak jsem to postavil tak, jak to vidím na plánku. Bočnice/spíše tuhý potah toho bočního "žbrdlení" jsem udělal z 1,5 mm balzy a jak píšeš "zapustil" jsem jej do konstrukce trupu. Následně se mě dostalo odpovědi (Zdeněk H. to konzultoval s p. Pipkem) , že to mám špatně, že originál Orel měl trup pouze z nosníků. Pozdě - já to na plánku vidím jinak - předělávat to už nebudu (pokud jsou k tomu nějaké dobové fotky, škoda, že nejsou tady v Databázi) .

VOP a SOP udělám jako jeden celek (včetně pevných výztuh) poutaný gumou přes kolíky. Při trochu dobré fantazie je na plánku vidět ten přední/příčný pod náběžkou VOP a zadní/podélný - vcelku netradičně umístěný v "okýnku" mezi zadní částí trupu a SOP.

http://www.mkalka.cz/modely/model.php?id=239

Ahoj Zdeno,

nějak se mi to nezdá s těma bočnicema. Když jsem se díval na jiný Brožův plán Condor tak trup je podobný jen je to středoplošník a výstuhy trupu a přepážky jsou tam kreslený plnou čarou což naznačuje potah papírem. Ovšem ocasní plochy jsou tam zakresleny líp. Takže si celkem nedovedu představit jak by to bylo s pevností při oddělávacím SOP a VOP jako celek. Možná bude i chyba v tom nákresu. Chtělo by to originál plán Petr.