Diskuzní fórum

Navigace fóra - nacházíte se zde:FórumWeb: Přípomínky adminůmskromný dotaz
pro možnost vkládat nové příspěvky a témata.

skromný dotaz

Chtěl jsem se podívat na video záznam v různém, ale ta moje bedna to nechce otevřít/XP/. Nešlo by to nějak jednodušeji? Díky BEN

Bene,
video jsem musel dát do nějakého formátu, který se dá publikovat na webu.To znamená, že musí být co nejmenší, ale alspoň trochu koukatelný.Porto jsem to dal do Mp4, který přehrává např Quick Time, je volně stažitelný nebo Windows Media Player, který je součástí Windows jestli máš XP tak je tam verze 9 a ta to umí taky jinak se dá zdarma stáhmout na stránkách Microsoftu verze 10 a ta to umí určitě, další program, který to umí je Nero Show Time ten už je za peníze jako součást Nera.U použití Media Playeru je třeba stáhnout soubor a pak jej otevřít v programu WMP.Snad se to podaří Petr Hošek.

Použiť môžeš napríklad aj program MediaCoder. Je zdarma a dá sa stiahnuť odtiaľto: http://mediacoder.sourceforge.net/
Vie prehrať ľubovolný formát a môžeš si s ním napríklad ten mp4 súbor prekonvertovať do čoho chceš. Samozrejme ten prekonvertovaný súbor už bude mať väčšiu veľkosť. Enjoy!

Ľubo, to je paráda, já ale umím z cizích jazyků jen rusky( někdy i číst), ale angličtina - to je jen s počítačem a formou pokus nebo omyl. Ách jó.
Petr 😉

Pánové, děkuji za pomoc a dobře míněné rady. Dosáhl jsem polovičního úspěchu, když už slyším zvuk motoru a dozvěděl jsem se, že model váží 4,5 kg. Tento jsem však neviděl, protože nenám obraz. PC mě pořídila do důchodu rodina, abych nesmrděl a nelítal po venku s modýlky, že mě už není 20 a radši seděl doma. Protože jsem maturoval z ruštiny a západní jazyky byly nepřípustné, anglicky neumím ani nadávat, natož si něco přečíst. S PC mě to moc nejde a proto budu asi zase tajně smrdět s lepidlem, jakom jsem dřív tajně kouřil. Omlouvám se proto za své šulinství a hloupost. Děkuji. BEN

Ahoj Ben,
skús kliknúť na túto linku:
http://www.microchess.sk/work/ben/
Je to tam aj s prehrávačom a vo formáte (.avi), ktorý by mal zvládnuť akýkoľvek počítač. Ak Ti to nepôjde, vymyslím niečo iné. Nebuď smutný 😆

K tomu přehrávání videa bych doporučil [url]http://www.slunecnice.cz/sw/mplayer/[/url] MPlayer 1.0 RC 1.

Negativní vlastností sice je, že instalace není klikací. Je potřeba rozbalit do cílové složky manuálně a vytáhnout si zástupce gmplayer.exe do Start nabídky nebo na plochu rovněž manuálně.
Velmi pozitivní vlastností ale je, že při přehrávání používá vlastní kodeky (tedy ne ty, co se instalují do Windows).

Úspěšně tenhle SW používám na různé formáty videí a odpadá mi problém hledání instalace (reinstalace) klasických Win kodeků a nezasviňuju si operační systém balastem.

Zatímco jsem ani já to video nepřehrál ve WMP, v tomhletom přehrávači to šlo (aniž bych musel cokoli dalšího instalovat).

BENE jediná piha na kráse je, že je anglický.