Diskuzní fórum

Navigace fóra - nacházíte se zde:FórumDílna: TechnologiePalivo pro Atom 1,8
Please to create posts and topics.

Palivo pro Atom 1,8

Dobrý den, chci dokončit a zprovoznit Buldozera s novým nepoužitým Atomem. Problémem je slušné palivo. Jaké používáte, existuje nějaký zdroj nebo si palivo sami mícháte? Modelařím z nedostatku času nárazově a pak spíše elektro a tak nějak nejsem v obraze co se týká spalováků.Děkuji za odpověď.

Zdravím,palivo pro detonační motory (např.Super Atom) se dá pořídit v modelářských obchodech nebo v e-shopech např. http://jino.inshop.cz/inshop/ od firmy proxim, ale musí se dát pozor při výběru na datum plnění, protože éter je velice prchavá látka a starší palivo nejede a u Super Atomu to platí dvojnásob.Lepší varianta je míchat si palivo sám, ale to musíte mít přístup k technickému éteru.Další cesta je požádat p. Rybáka prezidenta klubu, který detonační palivo míchá a prodává.Tato cesta se mi osvědčila nejlépe, protože p.Rybák přidává syntetický olej místo ricínového.Palivo je k motorům šetrnější a motor pracuje i při nižších teplotách což mám vyzkoušeno u modelu kategorie Texaco, kde mám osazen motor MVVS 10 DFS Petr Hošek.

Děkuji za odpověď. Zkusím to u pana Rybáka, snad palivo posílá na dobírku. Karel Bouček

Momentálně vybírám vhodný model na CRC Atom. Líbí se mi motorový Neptun od Čížka, ale nemám zkušenost jak velký model Super Atom 1,8 utáhne.
Díky za rady Ivan