RETRO PM i bez PM
Máte rádi zkratky? Vzpomněl jsem si na geniální písničku pana Ivana Mládka. Celé to začalo, když jsem se zeptal Pepíka Kubeše, jestli bychom si mohli na jeho dvoudenní soutěži zalétat RETRO a on to uvítal. Řekl, že létají asi 18 kategorií a tak další jednu nebo 2 uvítají. Napsal jsem tedy kolegům, kteří létají RETRO pomocný motor a zjistili jsme, že je zájem i o létání na gumicuku. To sice není můj šálek kávy, ale co, vezmu gumicuk a uvidíme. Stejně mi doma zahálí. Pořídil jsem si ho kdysi na létání za covidu a když už není potřeba, tak doma jen překáží.
Zájem přišel i z Dolního Papšíkova od mého kamaráda Karla Svobody seniora a ještě se ozval Václav Kalhous. Vyrazil jsem v sobotu ráno na Havlbrod a tam na mě čekali oba dědečkové. I já jsem děda a tak jsme jeli 3 dědci v jednom autě. Václav má nádherný model Electra Lite a Karel má Wanderera. Ten je volně na OZ v CAD soborech a nebyl problém to nařezat na laseru. Opět jednoduchý stroj s vynikajícími vlastnostmi. Kdyby Karlovi neshořel regulátor, tak by i výsledek byl zajímavější. Hned Václav Kalhous Karlovi radil, že má vybírat lepší popelnice.
Ráno jsme začali létat na gumě a Paragon opět dokazoval, že je výrazně lepší než jeho pilot a s jedním zakolísáním vystřihl 3x max. Po odlétání bez PM jsme se vrhli na PM. Na to jsem si vzal Thermal Hoppera, což je klidové letadlo a s 6-8m/s si normálně moc nerozumí. Tentokrát se kupodivu docela držel a podal slušný výkon.
Výsledky:
RETRO guma jen dva soutěžící Pepa Hejsek s malým zakolísáním druhý mně nadělilo štěstí plné konto.
Retro PM Hejsek, Štorek, Kalhous, Svoboda.
Nejde o výsledky, byl to příjemný den, trochu jsme vychladli, ale stálo to zato.
Sláva Štorek
Fotky Vládi Valenty na Rajčeti
