Diskuzní fórum

Navigace fóra - nacházíte se zde:FórumDílna: TechnologieRC ovládání
Please to create posts and topics.

RC ovládání

Ahojte, aby se tu něco dělo, zkusím otevřít téma/podělit se se svými zkušenostmi.

Jak jsem již někde dříve psal, již před nějakým rokem jsem vyházel všechny Ni-.. ACCU a používám jen Li-On - ve starších vysílačích 3 články velikosti 18650 a pro napájení přijímačů 2 články 18350. Pořizuji je v obchodech s elektronickými cigaretami - prodávají osvědčené značky a za příznivější ceny než v modelářských obchodech. Po levných článcích z e-shopů se nemá cenu ani dívat - obvykle nedosahují ani desetinové uváděné kapacity.

Samozřejmě je nutné u přijímačové části starších RC souprav použít externí U-BEC (u našich modelů obvykle dostačuje s max. proudem 3A), protože přijímače i serva bývají na max. napětí 6V.

Ano, uznávám, že je to další potencionální zdroj možné poruchy a proto mě potěšilo, že nové RC soupravy už jsou v přijímačové části konstruovány pro použití dvoučlánků Li-..

Chci se zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti/můžete doporučit nějaká serva (HV), která dvoučlánky zvládají? Předpokládám většinou použití ve velikosti MICRO a MINI a samozřejmě za "rozumnou" cenu (uznávám, že pohled na ten poslední parametr se u každého z nás může dosti lišit).

Zkoušel jsem zběžně pátrat a v cenové relaci do cca 400,-Kč je zatím dost omezená nabídka, ale něco málo se dá najít např. u fy Hitec, Corona, Blue Bird, JX nebo ALZRC .