Skip to content
SAM 78
MENUMENU
  • Úvodní stránka
  • Diskuzní fórum
  • Databáze Modelů
  • Fotogalerie
    • Akce
    • Modely
    • Historie
    • Plánky
  • Soubory ke stažení
    • Zpravodaje
    • Různé
    • Plánky
  • Klub SAM-78
    • Zakládací listina klubu SAM 78
    • Registrace SAM 78 z.s.
    • Výbor klubu SAM 78
    • Přihláška a dokumenty SAM 78
    • Pravidla létání pod hlavičkou SAM 78
    • Soutěžní pravidla
    • Kalendář soutěží SAM78 pro rok 2026
2. 9. 2019 / Oznámení

MČR 2019 Raná – Výsledky, fotky, postřehy

MČR Raná u Loun 2019
MČR Raná u Loun 2019

Letiště Raná znám již z dob, kdy jsem se věnoval plachtařině. Je to krásné místo protknuté plachtařskou historii a nakloněné modelářům. Moc jsem se tam těšil.
Pořádání letošního MČR padlo na SAM 95 který se ho zhostil se ctí a za to jim patří velký dík.


Po slavnostním zahájení a brifigu bylo jasné, že to bude náročné. Létání na kola ( hlavně první kolo dne ) byla pro mě velká honička. Musel jsem odlétat tři starty cca za půl hodiny a to jsem nemusel odbíhat na startoviště větroňů. Někteří kolegové museli kvůli tomu některé kola vynechat. Na druhou stranu jsem létání na kola uvítal, protože nebude moc času na taktizování a každý si bude muset odlétat své starty v určitém časovém rozmezí. Počasí toho dne bylo na jedničku.
Druhý den jsem měl klid, protože jsem nelétal žádnou kategorii v ten den vypsano. Mohl jsem sledovat výkony svých kolegů. Počasí bylo podobné předcházejícímu dni, ale bylo podstatně méně termiky. Jak by řekli plachtaři „ plechové nebe“. Létání na kola bylo zmírněno pouze dvěma koly na dopolední a odpolední. Po ukončení letového dne jsme vyrazili na legendární kopec Raná, pokochat se výhledy do krajiny a na lety paragliderů.
Poslední den mistrovství bylo létání na kola zrušeno z důvodů létání volných a RC kategorií dohromady. Počasí bylo stejné jak předešlý den, jen vítr severovýchodního směru zesílil, proto byla maxima u volných modelů snížena na polovinu, aby modely přistávaly ještě na letišti. V tento den jsem létal dvě kategorie volných modelů a jednu RC kategorii.
Tento článek nemá za cíl přesně popsat konání celého mistrovství. Spíše je to jen krátké shrnutí jak to proběhlo z mého pohledu. Výsledky jsou patrné z výsledkové listiny. Za celé mistrovství byly pouze dva rozlety a jedno losování u kategorie BV-1 o konečném pořadí, což dávám na vrub létáním na kola.
Závěrem chci ještě jednou poděkovat Romanu Fouskovi, Jirkovi Hruškovi a i ostatním členům SAM 95 za organizaci mistrovství.

Zdeněk Hanáček

Výsledky MČR Raná u Loun 2019

Fotografie:

Dalibor Špaček,  Arnošt Ungerman, Martin Křesadlo 

Zobrazení: 254

Post navigation

Předchozí článek:

MS Slovenska 9.-11. 8.2019

Další článek:

Pozvánka Valašské Klobouky 7.9.2019

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Důležité odkazy

  • Soutěže SAM78 v roce 2026
  • Soutěžní pravidla
  • Pravidla 1. MS SAM
  • Pravidla létání SAM 78
  • Povinné značení modelů

  • Přihláška do spolku SAM 78
  • Stanovy SAM78
  • Výpis ze spolkového rejstříku
  • Registrace UCL
  • Kontakty - výbor SAM 78

  • Fotogalerie
  • Databáze modelů
  • Diskuzní fórum

1. mistrovství světa SAM 23.-29.6.2024 Maďarsko

Stránky mistrovství, výsledky, fotky, reportáže

Fotogalerie

  • Akce
  • Modely
  • Historie
  • Plánky

Přihlášení

Nejste zaregistrován? Vytvořit nový účet
Zapomenuté heslo?

Výsledky mistrovství Evropy

Výsledky ME Itálie 2019
Výsledky ME SAM 2018

Rubriky

  • Modely a technika
  • Nezařazené
  • Oznámení
  • Pravidla
  • Vzpomínky pamětníků
  • Z historie

Archivy

Nejnovější příspěvky

  • Členské příspěvky za rok 2025
  • Korespondenční soutěž větroňů RETRO-PM 2025 ŘÍJEN
  • Kalendář soutěží SAM78 na rok 2026
  • Co by nemělo uniknout vaší pozornosti?
  • Korespondenční soutěž Frank Ehling International 2025 tým SAM78 – 1/2A Texaco

Nejnovější komentáře

  • ZdenekMKALKA o Korespondenční soutěž Frank Ehling International 2025 tým SAM78 – 1/2A Texaco Říj 22, 22:23
  • ZdenekMKALKA o Korespondenční soutěž Frank Ehling International 2025 tým SAM78 – 1/2A Texaco Říj 22, 22:14
  • Květoslav Štorek o Korespondenční soutěž Frank Ehling International 2025 tým SAM78 – 1/2A Texaco Říj 22, 16:35
  • Miroslav Částka o 2025 Frank Ehling International 1/2A Texaco Postal Challenge + Speed 400 Čvc 28, 11:59
  • ZdenekMKALKA o 20. ročník Mistrovstní Evropy RC historických modelů Itálie letiště Molinella 22. 06. – 27.06.2025 Čvc 7, 10:52

Nejnovější příspěvky na fóru

Jiskření na kontaktech u McCoy.60 …vytvořil Martin KřesadloPřed 2 roky
Přetěsnění motoru O&R, ale použit …vytvořil ZdenekMKALKAPřed 2 roky
Elektronika v zapalování?!vytvořil Martin KřesadloPřed 2 roky

Uživatel

  • Seznam uživatelů
  • Nastavení soukromí
  • Nová registrace
  • Zapomenuté heslo
© 2025 SAM 78