SAM 78

Zasedání European Committee, Nitra 18.6.2017
Publikováno: Sobota, 08.07. 2017 - 18:02:36
Téma: Oznámení


Náš prezident, Zdeněk Hanáček, krátce informuje o zasedání, které proběhlo v Nitre 18.6.2017, v předvečer 15. Mistrovství SAM.Vážení kolegové,

Chtěl bych vás jen ve stručnosti informovat.


V neděli 18.6., v předvečer 15. Mistrovství SAM v Nitre, se konalo zasedání Evropského výboru.

Prvním bodem zasedání byly informace o nadcházející soutěži a stanovení sportovní komise pro toto klání. Myslím, že soutěž v Nitre proběhla k všeobecné spokojenosti.

Druhým bodem byla volba nového prezidenta a sekretáře. Na tomto ME skončil mandát stávajícímu prezidentovi Ferovi Swietemu. Fero byl dobrým prezidentem, který mluvil jazykem, jemuž velice dobře rozumíme. A rozhodně nešlo jen o lingvistickou podobnost češtiny a slovenštiny. Nicméně, a možná právě pro tuto podobnost, stával se někdy hromosvodem nářků soutěžících ze Slovenska i Čech, jejichž  početné členské základny mu dávaly zabrat. Chtěl bych mu velice poděkovat za odvedenou práci a popřát hodně elánu do dalších let. Novým prezidentem se pro další období stal Roberto Grassi, sekretářem pak Rover Mersecchi.

Třetím bodem zasedání byly informace maďarských kolegů o konání ME 2018. XVI. Mistrovství Evropy se bude konat v Maďarsku v termínu 24. až 29.6. 2018 na letišti v Jakbszállási. Toto letiště již známe z roku 2013. Nádherné místo s veškerým potřebným zázemím. Kdo tam již byl, může jen potvrdit. Doufám a přeji maďarským kolegům, že příští rok bude lepší počasí, než v roce 2013.

Maďarští kolegové rovněž informovali, že by v rámci ME 2018 chtěli vyhlásit i dvě doplňkové kategorie:

  • Original TEXACO
  • Elektrovětroň (model větroně s elektromotorem).

Pravidla těchto kategorií budou zveřejněna s dostatečným předstihem.

 

Zdeněk Hanáček
Prezident SAM 78Tento článek si můžete přečíst na webu SAM 78
http://www.sam78.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.sam78.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=419