Vítejte na SAM 78
  |  Hlavní stránka  |  Témata  |  Download  |  Fotogalerie  |  Fórum  |  Váš účet  |
Kdo je online
V tuto chvíli je 20 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Staň se členem
Zakládací listina
Výbor klubu
Přihláška do klubu
Soutěžní pravidla
Kalendář akcí 2018
České modely
Seznam modelů

Nyní 753 modelů.
Hledání


Pokročilé vyhledávání
 
Komentář k novým soutěžním pravidlům pro roky 2017 až 2020 PravidlaPublikováno: Pondělí, 12.12. 2016 - 20:15:08
Autor: Emil    Téma: Pravidla

Dnes oficiálně zveřejňujeme pravidla našeho klubu a pravidla, která budou platná pro následující ročníky soutěží nejen klubových, ale i soutěží evropských.

Soutěžní pravidla okomantoval prezident našeho klubu, Zdeněk Hanáček.Vážení kolegové,

součástí hlasovacího lístku do výboru našeho klubu v letošním roce byla i výzva k zaslání návrhů či námětů ke změnám. Odezva sice nebyla nijak vysoká, velmi podnětné příspěvky ale dorazily.

Myslím si, že v některých aspektech byla pravidla pro mistrovství Evropy příliš benevolentní. Umožňovala konstrukční a materiálové změny, které ve výsledku popíraly celou podstatu hnutí SAM. Mnoho argumentů bylo v diskuzích zváženo. Evropská pravidla se ale mění, a myslím, že pozitivním směrem. Nově zvolený výbor klubu se tedy rozhodl, že pravidla klubu budou ze dvou částí: evropských pravidel a pravidel národních kategorií. Cílem je usnadnit přípravu členů klubu a jejich modelů na soutěže tak, aby byly létány podle jedněch pravidel.

Vraťme se ale k letošnímu zasedání prezidentů klubů v Cerfontaine v Belgii. Rozhodně neprobíhalo ve zcela pokojné atmosféře:

Debata byla místy velmi vzrušená a občas docházelo k diskuzím mezi konkrétními členy evropského výboru v různých jazycích.  Omlouvám se tedy, že jsem nebyl schopen vás informovat přesněji. Děkuji za pochopení.

Nová pravidla zavádějí zpřísnění v posuzování stavby. Což vede mj. většímu zamyšlení, jaký model vybrat do dané kategorie.

Zvětšovat? Zmenšovat? Jeden z návrhů, jenž byl v rámci schůze schválen, ale v těchto pravidlech jej zatím nenajdete: Od roku 2021 vstoupí v platnost pravidlo, že modely musí být v měřítku 1:1.  Je lépe uveřejnit toto rozhodnutí dopředu. Domnívám se, že je správné. Odpadla by tím v pravidlech i řada složitých formulací, které se sekundárně snaží srovnat stávající disproporce. Uvidíme, jak tato myšlenka bude přijata a jak se s ní dále naloží. Na příštím zasedání Evropského výboru se bude zcela jistě znovu probírat. Její zrušení by byla škoda.

Nyní k jednotlivým kategoriím:

  • AB a C OTMR jsem chybně informoval o konverzi motorů. Konverze motoru se žhavící svíčkou, na motor s jiskřivou zapalovací svíčkou, nebude dovolena.
  • NMR kategorie je doplněna o start z ruky. Podmíněno je to ovšem rozhodnutím ředitel soutěže (CD) s platností pro všechny modely v dané kategorii.
  • TEXACO je množství paliva sníženo o 50%.
  • ELECRORUBBER -minimální plošné zatížení nesmí být menší 20 g/dm2 .

Poslední změnou, která byla schválena, jsou pravidla pro fungování Evropského výboru. Tím se prodlužuje platnost pravidel ze tří na čtyři roky.

Zdeněk Hanáček

Publikoval: Emil
 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Související odkazy
· Více o tématu Pravidla
· Další články od autora Emil


Nejčtenější článek na téma Pravidla:
Soutěžní a stavební pravidla klubu SAM 78 pro rok 2009 až 2012

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Komentář k novým soutěžním pravidlům pro roky 2017 až 2020" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund