Vítejte na SAM 78
  |  Hlavní stránka  |  Témata  |  Download  |  Fotogalerie  |  Fórum  |  Váš účet  |
Kdo je online
V tuto chvíli je 17 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Staň se členem
Zakládací listina
Výbor klubu
Přihláška do klubu
Soutěžní pravidla
Kalendář akcí 2018
České modely
Seznam modelů

Nyní 753 modelů.
Hledání


Pokročilé vyhledávání
 
Místo konání / The venuePublikováno: Čtvrtek, 01.01. 2015 - 01:01:01
Autor: Emil    Téma:  

Letiště: Soukromé modelářské letiště Czech Heaven
Adresa: Ivančice 119, 664 91 Ivančice
GPS souřadnice: 49.0805503N, 16.3546864E
Web: http://www.czechheaven.cz/

Czech Heaven

Modelářské letiště Czech Heaven v Budkovicích se nachází 20 km jihozápadně od jihomoravské metropole - Brna. Jedná se o nové soukromé letiště, které bylo vystavěno samotnými modeláři, a tak poskytuje veškeré potřebné modelářské zázemí v kvalitě, která je obvykle málokdy k vidění. Své kvality  již prokázalo řadou vrcholných modelářských akcí včetně akcí mezinárodních. 

Areál nabízí ubytování ve stanech či karavanech s možností připojení elektrické energie, k dispozici jsou také bungalovy nebo ubytování přímo v hlavní budově. Pro soutěžící, kteří využijí ubytování mimo prostory areálu, je k dispozici vyhrazená parkovací plocha. Přímo v areálu je restaurace, která bude v průběhu mistrovství otevřena jak pro potřeby soutěžících, tak i případných návštěvníků v průběhu celého dne. K dispozici je rovněž možnost večerního posezení.

Zázemí letiště je jistě věc důležitá, nicméně neméně důležiým je i samotný letový prostor. Letová plocha je vybavena velmi kvalitním asfaltovým povrchem, je oddělena od zbývající části areálu dostatečně vysokou sítí. Bez zajímavosti není ani to, že orienttace plochy je taková, aby pilot při létání nebyl v žádné denní době oslňován sluncem.

Je těžké popsat veškeré vlastnosti tohoto areálu, které lze shrnout jedním slovem: perfektní. Přesto jsme jeden nedostatek nalezli. Modelářská plocha je sice dostatečně rozměrná pro létání s motorovými modely, pro start modelů kategorie OTVR ve větším množství jí přeci jen trochu na velikosti schází. Modelařům ale evidentně fandí i místní zemědělci, a tak bude pro potřeby našeho mistrovství část pole sklizena o nějaký ten den dříve tak, aby bylo možno natáhnout startovací šňůry v dostatečném množství i délce.

Jste-li stále trochu na vážkách, jestli na XIII. mistrovství vyrazit, přesvědčte se o kvalitách letiště sami přímo na stránkách Czech Heaven:

Czech Heaven

Závěrem několik technických informací:

Příjezd

Bohužel, v průběhu mistrovství bude probíhat rekonstrukce silnic v okolí obce Tetčice, což zkomplikuje příjezd z dálnice D1 (Praha - Brno). Pro tento případ doporučujeme Exit 182, a dále pokračovat přes Rosice, Zbýšov, Oslavany, Ivančice na letiště v Budkovicích.

Příjezd od D1


Pravidla modelářského letiště

  • Modelářské letiště dbá na bezpečnost všech, kteří se pohybují na letišti, tedy nejen soutěžících a pilotů, ale také diváků. Tímto bych chtěl apelovat na všechny soutěžící, aby důsledně dodržovali pravidla a pokyny, se kterými budou seznámeni v rámci každodenních briefingů.
  • Areál je vybaven asfaltovými cestami pro pohyb vozidel, samotné parkovací plochy jsou ale travnaté. V důsledku specifického podloží travnatý povrch při dešti velmi rychle změkne, nicméně voda se po dešti velmi rychle vsakuje. Chovejte se tedy se svými vozy tak, abyste zbytečně tento krásný areál letiště nepoškozovali.
  • Celý areál je pro případ škod pojištěn, nicméně způsobí-li soutěžící nějakou škodu, bude po něm vymáhána. Zkontrolujte si tedy, jestli je vaše modelářská pojistka stále platná.


 

Airport: Private modelers airfield Czech Heaven
Adress: Ivančice 119, 664 91 Ivančice
GPS coordinates: 49.0805503N, 16.3546864E
Web: http://www.czechheaven.cz/

Czech Heaven

Private modelers airfield Czech Heaven in Budkovice is situated about 20 km southwest from the south Moravian metropolis - Brno. The airfield was built by the modellers themselves and therefore provides all model maker conveniences needed in a quality rarely encountered. It has already proved its qualities by holding many significant modeller events including the international ones.


The premises offer a tent or caravan accommodation with an access to the power point (socket) and as an alternative, a bungalow and main building accommodation is available. For the competitors staying outside the premises, there are reserved parking spots to be used. You can also find a restaurant situated on the premises, opened during the championship for the competitors and potential visitors throughout the whole day. There is a possibility to enjoy an evening sit-down as well.


Even though the premises of the airport surely are important, what is even more is the flight area. The flight area is covered by a high quality tarmac surface detached from the rest of the premises by a sufficiently high net. The fact that the orientation of the flight area is devised in a way the modellers won’t be blinded by the sun can’t go unnoticed.
Despite being hard to describe all the qualities of the area, they can surely be summed up in one simple word. Perfect. Nevertheless, we happened to find one flaw. Even though the modellers (flight) area is big enough for flying the motor models, there seems to be some space missing for a bigger amount of the OTVR models. Lucky for us, local farmers are obviously fans of modellers so for the needs of our championship, a part of their field will be harvested in advance so the starter cords could be laid in a sufficient amount and length.

If you are still a little unsure whether to attend the XIII. Championship or not, convince yourselves about the qualities of the airport on their sites - Czech Heaven:

Czech Heaven

Lastly, a few information:

Arrival

Unfortunately, in the mean time of the event a road construction will be in progress around the Tetčice village which makes it harder to get from the D1 motorway (Prague to Brno). For that case we recommend the Exit 182 and then to continue through Rosice, Zbýšov, Oslavany, Ivančice to the Budkovice airport.

Příjezd od D1

The rules of the modeller airport

  • The modeller airport honour the safety of all visitors, not just the competitors but also the spectators. We appeal to all the competitors to observe the rules and instructions given throughout the everyday briefings. 
  • The area is equipped with tarmac roads for the vehicles but the parking spots are covered with grass. In consequence of a specific kind of bedrock, the grassy surface gets muddy very quick however it dries even quicker. So please, treat your vehicles in a way you do not plunder the area of the airport. 
  • The whole area is insured in case of any damage however if any competitor happen to cause the damage, the amount calculated will be demanded. Please, check the expiration date of your modeller’s insurance.Zpět - BackPublikoval: Emil
 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Související odkazy
· Více o tématu
· Další články od autora Emil
Seznam českých historických modelů
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund